Dotychczas na festiwalu w różnych latach grały zespoły:
Mike Russell
Mike Russell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andy Warholem.
więcej >>>
Mfa Kera
Czarnoskóra wokalistka Mfa Kera ostatnio wzięła udział w projekcie "BLACK HERITAGE" (Kera, Russell, Jakubek, Wrombel, Grabowy, Levandek). Black Heritage Orchester to formacja, grająca muzykę etniczną i afrykańską, z elementami bluesa, salsy, gospel, reggae, jazzu, funky czy rapu. Mfa Kera jest Kreolką. Pierwsze kroki stawiała wśród najlepszych, takich jak Mickey Barkey, John Lee Hooker czy Milton Buckner. W filmie "The Adventure Of Jazz" śpiewała w otoczeniu takich sław, jak Duke Ellington, Louis Armstrong i George Benson
więcej >>>
Blues Menu
Zespół Blues Menu zawiązał się w ostatnich dniach października 1998 roku w Obornikach Śląskich. W karcie bluesowych dań serwowanych przez grupę przeważają utwory własne (kompozycje Tadeusza Boguckiego), ale formacja chętnie korzysta też z kanonu bluesowych standardów. A także z bluesopodobnych kawałków J.J.Cale'a, melodyjnego country bluesa, ponadto , granego z pazurem ostrego blues-rocka.
więcej >>>
Jaromi
Kompozytor. Autor tekstów. Multiinstrumentalista - gitara, harmonijka, saksofon, banjo, fortepian, fletnia instrumenty perkusyjne, kazoo, drumla, melodica, bas itp. itd. Muzyk bluesowy. Występuje solo, a także w zespołach: Blues Flowers, Cielak & Jaromi, Szulerzy, Yassny Gvint, Blues...
więcej >>>
Nadmiar
NADMIAR powstał w maju 1994 roku w Pile, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych - stąd nazwa zespołu. "W swoim repertuarze doskonale łączą standardy bluesowe z własnymi kompozycjami. Całość bardzo mocno osadzona jest w rockowym graniu lat 60 - tych i 70 - tych.
więcej >>>
Andrzej Nowak
Andrzej Nowak, to znakomity kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Człowiek współtworzący historię muzyki rozrywkowej i jazzowej w Polsce.
więcej >>>
Johnny Coyote
Johnny Coyote to zespół, który w przeciągu trzech lat zagrał kilkadzisiąt dobrych koncertów w tym również na prestiżowych festiwalach na terenie całej Polski. Na swym koncie ma trzy nagrane płyty, nad czwartą trwają przygotowania i z pewnością tą płytą zaskoczy wielu fanów i miłośników bluesrocka. Część nowego mateiału muzycznego można będzie posłuchać na nadchodzących koncertach, na które wszystkich sympatyków i nie tylko, zapraszamy.
więcej >>>
All the Players
Grupa powstała w 1989 roku w Pile, działając w początkowym okresie pod nazwą St.Rob. Zespół gra muzykę będącą mieszanką bluesa, rocka i poezji śpiewanej oraz rockowe i bluesowe standardy.
więcej >>>
Waldemar Pająk
Gitarzysta i wokalista bluesowy.
więcej >>>
Band of the year
Zespół tworzy autorski materiał będący połączeniem muzycznych fascynacji i doświadczeń każdego z muzyków. Muzyka BOTY oscyluje wokół rocka, funky, bluesa, jazzu jak również nowoczesnych brzmień.
więcej >>>
Luzztro
Zespół "Luzztro" powstał na początku w 2008 r. z inicjatywy wokalisty, pianisty i kompozytora Marcina Wrony (półfinalisty programu "Idol" oraz laureata "Szansy na Sukces").Muzycy grający w zespole zarówno wykształceni w tym kierunku jak i amatorzy wywodzący się z różnych nurtów muzycznych, od jazzu,bluesa po ciężkie brzmienia rockowe to pasjonaci.
więcej >>>
 
     
 
HOME | PROGRAM | ZESPOŁY | LINKI | KONTAKT Sponsor imprezy ELSO - Drukarnia - Strony www - Reklama STRONY INTERNETOWE: ELSO
Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o koncertach i wydarzeniach? Wpisz swój adres e-mail  

Blues Party Festiwal Piła - Głowaczewo, muzyka w Pile, imprezy, koncerty, blues, jazz, soulfunk, muzyczne wydarzenie